Aixovall

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aixovall
—  fshat  —
Aixovall is located in Andorra
Aixovall
Aixovall
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Sant Julià de Lòria
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°28′V 1°29′L / 42.47°V 1.48°L / 42.47; 1.48 (Aixovall)Koordinatat: 42°28′V 1°29′L / 42.47°V 1.48°L / 42.47; 1.48 (Aixovall)
Popullsia 104 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Aixovall është një vendbanim në komunën Sant Julià de LòriaAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 104 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)