Jump to content

Sant Julià de Lòria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Sant Julià de Lòria
Harta e Andorrës tregon njësinë Sant Julià de Lòria
Popullsia: 8.313
Sipërfaqja : 60 km2
Qendra: ?
Kodi postal: AD600
Vendbanime: Ordino, Segudet, Sornas, Ansalonga, La Cortinada, Arans, Llorts, Les Salines, El Serrat, Arcalís

Vendbanim dhe njësi adninistrative në jug-perëndim të Andorrës me një sipërfaqe prej 60 km2 dhe 8.313 banorë. Në përbërje të qytetit hyjnë fshatrat: Aixovall, Bissisarri, Fontaneda, Auvinyà, Aixirivall, Juberri, Nagol, Certers, Llumeneres

 Commons: Sant Julià de Lòria – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]