Incles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Incles
—  fshat  —
Incles is located in Andorra
Incles
Incles
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Canillo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°34′59″V 1°39′43″L / 42.58306°V 1.66194°L / 42.58306; 1.66194 (Incles)Koordinatat: 42°34′59″V 1°39′43″L / 42.58306°V 1.66194°L / 42.58306; 1.66194 (Incles)
Popullsia 703 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Incles është një vendbanim në komunën CanilloAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 703 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)