Meritxell

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Meritxell
—  fshat  —
Meritxell is located in Andorra
Meritxell
Meritxell
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Canillo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42.55°0′V 1.6°0′L / 42.550°V 1.600°L / 42.550; 1.600 (Meritxell)Koordinatat: 42.55°0′V 1.6°0′L / 42.550°V 1.600°L / 42.550; 1.600 (Meritxell)
Popullsia 75 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Meritxell është një vendbanim në komunën CanilloAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 75 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)