Llorts

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llorts
—  fshat  —
Llorts is located in Andorra
Llorts
Llorts
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Ordino
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°36′V 1°32′L / 42.6°V 1.53°L / 42.6; 1.53 (Llorts)Koordinatat: 42°36′V 1°32′L / 42.6°V 1.53°L / 42.6; 1.53 (Llorts)
Popullsia 204 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Llorts është një vendbanim në komunën OrdinoAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 204 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)