Jump to content

Ordino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ordino
Harta e Andorrës tregon njësinë Ordino
Popullsia: 2.767
Sipërfaqja (km2): 89
Qendra: Ordino
Kodi postal: AD300
Vendbanime: Ordino, Segudet, Sornas, Ansalonga, La Cortinada, Arans, Llorts, Les Salines, El Serrat, Arcalís

Vendbanim dhe njësi adninistrative në veri-perendim të Andorrës me një sipërfaqe prej 89 km2 dhe 2.767 banorë. Në përbërje të qytetit hyjnë fshatrat: Ordino, Segudet, Sornas, Ansalonga, La Cortinada, Arans, Llorts, Les Salines, El Serrat, Arcalís

 Commons: Ordino – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]