Escàs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Escàs
—  fshat  —
Escàs is located in Andorra
Escàs
Escàs
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna La Massana
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°33′V 1°31′L / 42.55°V 1.52°L / 42.55; 1.52 (Escàs)Koordinatat: 42°33′V 1°31′L / 42.55°V 1.52°L / 42.55; 1.52 (Escàs)
Popullsia 69 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Escàs është një vendbanim në komunën La MassanaAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 69 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)