Arinsal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arinsal
—  fshat  —
Arinsal is located in Andorra
Arinsal
Arinsal
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna La Massana
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°34′V 1°29′L / 42.57°V 1.48°L / 42.57; 1.48 (Arinsal)Koordinatat: 42°34′V 1°29′L / 42.57°V 1.48°L / 42.57; 1.48 (Arinsal)
Popullsia 1 722 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Arinsal është një vendbanim në komunën La MassanaAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 1 722 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)