Juberri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Juberri
—  fshat  —
Juberri is located in Andorra
Juberri
Juberri
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Sant Julià de Lòria
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°26′V 1°30′L / 42.43°V 1.5°L / 42.43; 1.5 (Juberri)Koordinatat: 42°26′V 1°30′L / 42.43°V 1.5°L / 42.43; 1.5 (Juberri)
Popullsia 203 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Juberri është një vendbanim në komunën Sant Julià de LòriaAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 203 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)