Arans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Arans
—  fshat  —
Arans is located in Andorra
Arans
Arans
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Ordino
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°35′V 1°31′L / 42.58°V 1.52°L / 42.58; 1.52 (Arans)Koordinatat: 42°35′V 1°31′L / 42.58°V 1.52°L / 42.58; 1.52 (Arans)
Popullsia 228 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Arans është një vendbanim në komunën OrdinoAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 228 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)