El Vilar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Vilar
—  fshat  —
El Vilar is located in Andorra
El Vilar
El Vilar
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Canillo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°34′V 1°36′L / 42.567°V 1.600°L / 42.567; 1.600 (El Vilar)Koordinatat: 42°34′V 1°36′L / 42.567°V 1.600°L / 42.567; 1.600 (El Vilar)
Popullsia 11 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

El Vilar është një vendbanim në komunën CanilloAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 11 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)