Anyós

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anyós
—  fshat  —
Anyós is located in Andorra
Anyós
Anyós
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna La Massana
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°32′V 1°32′L / 42.53°V 1.53°L / 42.53; 1.53 (Anyós)Koordinatat: 42°32′V 1°32′L / 42.53°V 1.53°L / 42.53; 1.53 (Anyós)
Popullsia 853 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Anyós është një vendbanim në komunën La MassanaAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 853 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)