Soldeu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Soldeu
—  fshat  —
Soldeu is located in Andorra
Soldeu
Soldeu
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Canillo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°35′V 1°40′L / 42.58°V 1.67°L / 42.58; 1.67 (Soldeu)Koordinatat: 42°35′V 1°40′L / 42.58°V 1.67°L / 42.58; 1.67 (Soldeu)
Popullsia 1 109 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Soldeu është një vendbanim në komunën CanilloAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 1 109 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)