Bixessarri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bixessarri
—  fshat  —
Bixessarri is located in Andorra
Bixessarri
Bixessarri
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Sant Julià de Lòria
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°29′V 1°28′L / 42.48°V 1.47°L / 42.48; 1.47 (Bixessarri)Koordinatat: 42°29′V 1°28′L / 42.48°V 1.47°L / 42.48; 1.47 (Bixessarri)
Popullsia 40 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Bixessarri është një vendbanim në komunën Sant Julià de LòriaAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 40 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)