Pal (la Massana)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pal
—  fshat  —
Pal is located in Andorra
Pal
Pal
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna La Massana
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42.55°0′0″V 1.48°0′0″L / 42.55000°V 1.48000°L / 42.55000; 1.48000 (Pal)Koordinatat: 42.55°0′0″V 1.48°0′0″L / 42.55000°V 1.48000°L / 42.55000; 1.48000 (Pal)
Popullsia 202 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Pal është një vendbanim në komunën La MassanaAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 202 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)