El Tarter

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Tarter
—  fshat  —
El Tarter is located in Andorra
El Tarter
El Tarter
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Canillo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°35′V 1°39′L / 42.58°V 1.65°L / 42.58; 1.65 (El Tarter)Koordinatat: 42°35′V 1°39′L / 42.58°V 1.65°L / 42.58; 1.65 (El Tarter)
Popullsia 1 678 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

El Tarter është një vendbanim në komunën CanilloAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 1 678 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)