Prats

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prats
—  fshat  —
Prats is located in Andorra
Prats
Prats
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Canillo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°33′36.99″V 01°35′37.99″L / 42.5602750°V 1.5938861°L / 42.5602750; 1.5938861 (Prats)Koordinatat: 42°33′36.99″V 01°35′37.99″L / 42.5602750°V 1.5938861°L / 42.5602750; 1.5938861 (Prats)
Popullsia 60 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Prats është një vendbanim në komunën CanilloAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 60 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)