Ransol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ransol
—  fshat  —
Ransol is located in Andorra
Ransol
Ransol
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Canillo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°35′V 1°38′L / 42.58°V 1.63°L / 42.58; 1.63 (Ransol)Koordinatat: 42°35′V 1°38′L / 42.58°V 1.63°L / 42.58; 1.63 (Ransol)
Popullsia 294 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Ransol është një vendbanim në komunën CanilloAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 294 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)