Sornàs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Sornàs
—  fshat  —
Sornàs is located in Andorra
Sornàs
Sornàs
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Ordino
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°34′V 1°32′L / 42.57°V 1.53°L / 42.57; 1.53 (Sornàs)Koordinatat: 42°34′V 1°32′L / 42.57°V 1.53°L / 42.57; 1.53 (Sornàs)
Popullsia 251 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Sornàs është një vendbanim në komunën OrdinoAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 251 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)