El Forn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Forn
—  fshat  —
El Forn is located in Andorra
El Forn
El Forn
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Canillo
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°32′V 1°34′L / 42.533°V 1.567°L / 42.533; 1.567 (El Forn)Koordinatat: 42°32′V 1°34′L / 42.533°V 1.567°L / 42.533; 1.567 (El Forn)
Popullsia 102 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

El Forn është një vendbanim në komunën CanilloAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 102 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)