Segudet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Segudet
—  fshat  —
Segudet is located in Andorra
Segudet
Segudet
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Ordino
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°33′V 1°32′L / 42.55°V 1.53°L / 42.55; 1.53 (Segudet)Koordinatat: 42°33′V 1°32′L / 42.55°V 1.53°L / 42.55; 1.53 (Segudet)
Popullsia 45 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Segudet është një vendbanim në komunën OrdinoAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 45 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)