Auvinyà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auvinyà
—  fshat  —
Auvinyà is located in Andorra
Auvinyà
Auvinyà
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Sant Julià de Lòria
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°27′V 1°30′L / 42.45°V 1.5°L / 42.45; 1.5 (Auvinyà)Koordinatat: 42°27′V 1°30′L / 42.45°V 1.5°L / 42.45; 1.5 (Auvinyà)
Popullsia 238 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

Auvinyà është një vendbanim në komunën Sant Julià de LòriaAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 238 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.  Një parametër i panjohur |url-status= është injoruar (ndihmë)