El Serrat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Serrat
—  fshat  —
El Serrat is located in Andorra
El Serrat
El Serrat
Administrimi
Shteti Andora Andorra
Komuna Ordino
Statistika dhe Territori
Koordinatat 42°37′V 1°33′L / 42.62°V 1.55°L / 42.62; 1.55 (El Serrat)Koordinatat: 42°37′V 1°33′L / 42.62°V 1.55°L / 42.62; 1.55 (El Serrat)
Popullsia 173 banorë Përllogaritur në vitin 2012
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1

El Serrat është një vendbanim në komunën OrdinoAndorra. Sipas regjistrimeve të vitit 2012 vendbanimi ka një popullsi prej 173 banorësh.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Të dhëna nga world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)