Aja Natsume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aja dhe maja Natsume nga seriali anime.

Aja Natsume (棗 亜夜 Natsume Aja) është një personazh fiktiv nga seriali anime dhe manga Tenjho Tenge. Aja Natsume është motra e vogël e maja Natsume dhe është personazh me peshë në të gjithë historinë Tenjho Tenge. Shfaqur në volumin 1, kapitulli 1 (në manga) dhe në episodin 1 (në anime).

Si studente e vitit të parë në Akademinë Todo, Aya është pasardhësja e familjes Natsume që ka fuqinë e Syrit të Dragoit dhe e vetmja që mund të aktivizojë katanën Reiki (ku sipas mangës ka fuqinë të shkatërrojë ata që mbajnë peng Rrethin e Fatit). Ndryshe nga vëllai i saj Shin Natsume, Aja mund ta konttrollojë fuqinë e saj shumë më mirë se i vëllai.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]