Emi Isuzu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Emi paraqitur ne anime.

Emi Isuzu (五十鈴 絵美 Isuzu Emi) është karakter fiktiv nga seriali manga dhe anime Tenjho Tenge nga Oh! Great. Doli në skenë për të parën herë (në manga) në volumin e dytë, faqe 84. Në anime, aparenca e parë ka qenë në serinë e dytë.

Dublimi i saj në origjinalin, është bërë i mundur në saj të zërit të Haruhi Terada. Teknika më e shquar e saj është Manipulimi i Trupit (një teknikë kjo që përdoret edhe nga maja Natsume) dhe Shadow Dager (prandaj edhe quhet nga disa si Dark Stiletto).

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]