Ajofrín

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ajofrín
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ajofrín is located in Spanjë
Ajofrín
Ajofrín

Koordinatat: 39°42′49″V 3°58′55″P / 39.71361°V 3.98194°P / 39.71361; -3.98194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Montes de Toledo
Kryetari i Bashkisë Pedro Alguacil Ruiz (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35 km2
Lartësia 770 m (m.n.d.)
Popullsia 2328 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Ajofrinero, ra o
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45110
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 42′ 49″ Veri

3° 58′ 55″ Perëndim


Ajofrín është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montes de Toledo, të provincës Toledo, në Komunitetin Castile-La Mancha. Ajofrín ka 2328 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35 km2.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Komuna është e vendosur në anën veriore të Montes de Toledo. Kufizohet me komunat e Burguillos de Toledo, Nambroca, Chueca, Sonseca, Mazarambroz, dhe Layos.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]