Akihiro Nishimura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akihiro Nishimura
Të dhënat personale
Emri i plotëAkihiro Nishimura
Data e lindjes (1958-08-08) 8 Gusht, 1958 (63 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981–1991Yanmar Diesel
Ekipi kombëtar
1980–1988Japonia49(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Akihiro Nishimura (lindur më 8 Gusht 1958) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 49 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1980 1 0
1981 13 0
1982 2 0
1983 10 0
1984 1 0
1985 8 2
1986 5 0
1987 8 0
1988 1 0
Gjithsej 49 2

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]