Akira Matsunaga

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Akira Matsunaga
Të dhënat vetjake
Emri i plotëAkira Matsunaga
Datëlindja(1914-09-21)shtator 21, 1914
VendlindjaShizuoka, Japoni
Data e vdekjesGabim: Nevojitet datë e vlefshme vdekjeje (data e parë): data, muaji, viti
PozicioniSulmues
Karriera ndërkombëtare
YearsTeamApps(Gls)
1936Japonia2(1)

Akira Matsunaga (21 Shtator 191420 Janar 1943) ishte një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1936 2 1
Gjithsej 2 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]