Akira Narahashi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akira Narahashi
Të dhënat personale
Emri i plotëAkira Narahashi
Data e lindjes (1971-11-26) 26 Nëntor, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesChiba, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1990–1996Bellmare Hiratsuka
1997–2006Kashima Antlers
2007Shonan Bellmare
Ekipi kombëtar
1994–2003Japonia38(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Akira Narahashi (lindur më 26 Nëntor 1971) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 38 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1994 1 0
1995 9 0
1996 0 0
1997 13 0
1998 9 0
1999 0 0
2000 0 0
2001 0 0
2002 2 0
2003 4 0
Gjithsej 38 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]