Akira Nishino

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Akira Nishino
Akira Nishino.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëAkira Nishino
Data e lindjes (1955-04-07) 7 Prill, 1955 (66 vjeç)
Vendi i lindjesSaitama, Japoni
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1978–1990Hitachi
Ekipi kombëtar
1977–1978Japonia12(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Akira Nishino (lindur më 7 Prill 1955) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 12 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1977 4 0
1978 8 1
Gjithsej 12 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]