Aktori (kthjellim)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Aktor ose Aktori mund të teferohet tek:

Aktori është një person i cili luan një rol në teatër, kinema apo televizion,
Aktori (UML) në analizat e kërkesave dhe UML,
Actor (gjuhë programore)
Shpjegim
Kjo faqe bën kthjellimin e shprehjeve ose të titujve që për bazë kanë fjalën e përbashkët.