Alía

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alía
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Alía is located in Spanjë
Alía
Alía

Koordinatat: 39°26′V 5°27′P / 39.433°V 5.450°P / 39.433; -5.450

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Las Villuercas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 602 km2
Lartësia 582 m (m.n.d.)
Popullsia 936 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Alía është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Villuercas, të provincës Cáceres, në Komunitetin Extremadura. Alía ka 936 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 602 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alía – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale