Provinca Cáceres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Cáceres (provincë))
Jump to navigation Jump to search
Provinca Cáceres
Provincia de Cáceres
Provincë
Stema_figura
Stema
Flag of the province of Cáceres.svg
Flamuri
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Komuniteti Autonom  Extremadura
Kryeqyteti Cáceres
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 19868 km2

Cáceres është një provincë e komunitetit autonom Extremadura, në Spanjë. Cáceres përfshinë një sipërfaqe prej 19868 km2.

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]