Al Husn

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Al Husn
arabisht : الحصن
Qytezë
Vendndodhja
Al Husn is located in Jordania
Al Husn
Al Husn
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°27′V 35°37′L / 32.450°V 35.617°L / 32.450; 35.617

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Irbid
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Al Husn (arabisht: الحصن) është një qytet në governoratin IrbidJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Al Husn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale