Albana Karaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Albana Karaj (lindur më 1991, në Durrës) është një violonçeliste shqiptare nga Shqipëria.[1] Ka ndjekur mësimet e muzikës në shkollën "Jan Kukuzeli" në Durrës (1997-2008), dhe në shkollën "Jakov Xoxa" në Fier (2008-2009), dhe ka studiuar në "Konservatorin Rajonal të Parisit" (2009-2011).[1]

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ a b "Albana KARAJ". albaniancellosite.com. Albanian Cello Site. Marrë më 11 December 2017. 

Lidhjet të jashtme[redakto | përpunoni burim]