Albarreal de Tajo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albarreal de Tajo
Komunë
Vendndodhja
Albarreal de Tajo is located in Spanjë
Albarreal de Tajo
Albarreal de Tajo

Koordinatat: 39°53′48″V 4°13′42″P / 39.89667°V 4.22833°P / 39.89667; -4.22833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Qarku Torrijos
Kryetari i Bashkisë Pedro Lobato Ferrero (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42 km2
Lartësia 452 m (m.n.d.)
Popullsia 709 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Albarreano, na
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45240
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 53′ 48″ Veri

4° 13′ 42″ Perëndim


Albarreal de Tajo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Torrijos, të provincës Toledo, në Komunitetin Castile-La Mancha. Albarreal de Tajo ka 709 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]