Albatàrrec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albatàrrec
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Albatàrrec is located in Spanjë
Albatàrrec
Albatàrrec

Koordinatat: 41°34′30″V 0°36′23″L / 41.57500°V 0.60639°L / 41.57500; 0.60639

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Baltasar Biosca
Partia CiU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.5 km2
Lartësia 147 m (m.n.d.)
Popullsia 1749 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Batarrenc, batarrenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 34′ 30″ Veri

0° 36′ 23″ Lindje


Albatàrrec është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Albatàrrec ka 1749 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]