Albeşti (Botoşani)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albeşti (Botoşani)
Komunë
Vendndodhja
Albeşti (Botoşani) is located in Rumania
Albeşti (Botoşani)
Albeşti (Botoşani)

Koordinatat: 47°42′0″V 27°4′0″L / 47.70000°V 27.06667°L / 47.70000; 27.06667

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Botoşani
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22,80 [1] km2
Popullsia 1556 [2] banorë
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Adăşeni dhe Zoiţani
Koordinatat 47° 42′ 0″ Veri

27° 4′ 0″ Lindje


Albeşti është një komunë në qarkun BotoşaniRumani. Ka një popullsi prej 1556 banorësh dhe sipërfaqe 22,80 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Adăşeni dhe Zoiţani.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)