Avrămeni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrămeni
Komunë
Vendndodhja
Avrămeni is located in Rumania
Avrămeni
Avrămeni

Koordinatat: 48°1′0″V 26°57′0″L / 48.01667°V 26.95000°L / 48.01667; 26.95000

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema Qarku Botoşani
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 111,40 [1] km2
Popullsia 3841 [2] banorë
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Aurel Vlaicu, Avrămeni, Dimitrie Cantemir, Ichimeni, Panaitoaia, Timuş, Tudor Vladimirescu
Koordinatat 48° 1′ 0″ Veri

26° 57′ 0″ Lindje

Avrămeni është një komunë në qarkun BotoşaniRumani. Ka një popullsi prej 3841 banorësh dhe sipërfaqe 111,40 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Aurel Vlaicu, Avrămeni, Dimitrie Cantemir, Ichimeni, Panaitoaia, Timuş, Tudor Vladimirescu.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ (rumanisht)Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)