Albesa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albesa
Komunë
Stema_figuraBandera d'Albesa.svg
Vendndodhja
Albesa is located in Spanjë
Albesa
Albesa

Koordinatat: 41°45′14″V 0°39′42″L / 41.75389°V 0.66167°L / 41.75389; 0.66167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Antoni Balasch i Parisi
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.6 km2
Lartësia 314 m (m.n.d.)
Popullsia 1613 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Albesans
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25135
Koordinatat 41° 45′ 14″ Veri

0° 39′ 42″ Lindje

Faqja Zyrtare www.ccnoguera.cat/albesa/


Albesa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Albesa ka 1613 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]