Albi Nako

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Albi Nako koreograf dhe balerin shqiptar i lindur në Tiranë24 dhjetor në vitin 1976.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Që në moshe të re është aktivizuar në spektakle të ndryshme si "Taxi e Rezervuar", "Porta e Fatit", "Maratona e Këngës Popullore", "Kombinat Show", "Star Akademi", "Kënga Magjike" e "Diela Shqiptare" dhe plot aktivitete në mbare vendin, në televizione të ndryshme dhe në TV Klan ku vazhdon edhe sot.[nevojitet citimi] Autor i klipit "Dashurisë" një tango argjentinase e kërcyer me balerinën Klaudia Pepa.[nevojitet citimi]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]