Alcarràs

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alcarràs
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Alcarràs is located in Spanjë
Alcarràs
Alcarràs

Koordinatat: 41°33′58″V 0°31′34″L / 41.56611°V 0.52611°L / 41.56611; 0.52611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Gerard Serra i Martínez
Partia CiU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 114.82 km2
Lartësia 137 m (m.n.d.)
Popullsia 6510 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alcarrassí, Alcarrassina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 33′ 58″ Veri

0° 31′ 34″ Lindje


Alcarràs është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Alcarràs ka 6510 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 114.82 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]