Alconaba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Alconaba
Komunë
Vendndodhja
Alconaba (Spanjë)
Alconaba
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile and León
Provinca Soria
Qarku Campo de Gomara
Kryetari i Bashkisë Pedro Antonio Asensio Blázquez
Partia PP
Statistika dhe Transporti
Lartësia 1007 m (m.n.d.)
Sipërfaqja 52.29 km2
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 43′ 25″ Veri

2° 23′ 7″ Perëndim

Demografia
Popullsia 201 banorë


Alconaba është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Gomara, të provincës Soria, në Castile dhe León. Alconaba ka 201 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 52.29 km2.

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

  •  Commons: Alconaba – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale


Koordinatat:41°43′25″ Veri 2°23′07″ Perëndim 41.723611° Veri 2.385278° Perëndim