Alcover

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alcover
Komunë
Vendndodhja
Alcover is located in Spanjë
Alcover
Alcover

Koordinatat: 41°16′V 1°10′L / 41.267°V 1.167°L / 41.267; 1.167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Alcover është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alcover – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale