Aldea del Rey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aldea del Rey
Komunë
Stema_figuraBandera de Aldea del Rey (Ciudad Real).svg
Vendndodhja
Aldea del Rey is located in Spanjë
Aldea del Rey
Aldea del Rey

Koordinatat: 38°44′20″V 3°50′21″P / 38.73889°V 3.83917°P / 38.73889; -3.83917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Calatrava
Kryetari i Bashkisë Miguel Morales Molina
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 154.31 km2
Lartësia 663 m (m.n.d.)
Popullsia 2017 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Aldeanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13380
Koordinatat 38° 44′ 20″ Veri

3° 50′ 21″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aldeadelrey.es


Aldea del Rey është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Calatrava, të provincës Ciudad Real, në Komunitetin Castile-La Mancha. Aldea del Rey ka 2017 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 154.31 km2.

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]