Aldeanueva de la Vera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aldeanueva de la Vera
Komunë
Vendndodhja
Aldeanueva de la Vera is located in Spanjë
Aldeanueva de la Vera
Aldeanueva de la Vera

Koordinatat: 40°1′V 5°52′P / 40.017°V 5.867°P / 40.017; -5.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku La Vera
Kryetari i Bashkisë Raúl Amor Veliz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.6 km2
Lartësia 658 m (m.n.d.)
Popullsia 887 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.aldeanuevadelavera.es


Aldeanueva de la Vera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Vera, të provincës Cáceres, në Komunitetin Extremadura. Aldeanueva de la Vera ka 887 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 37.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]