Alessandro Santos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alessandro Santos
Të dhënat personale
Emri i plotëAlessandro Santos
Data e lindjes (1977-07-20) 20 Korrik, 1977 (43 vjeç)
Vendi i lindjesMaringá, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–2003Shimizu S-Pulse
2004–2009Urawa Reds
2007Red Bull Salzburg
2009–2012Nagoya Grampus
2013Tochigi SC
2014FC Gifu
Ekipi kombëtar
2002–2006Japonia82(7)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Alessandro Santos (lindur më 20 Korrik 1977) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 82 ndeshje dhe ka shënuar 7 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2002 9 1
2003 15 1
2004 22 2
2005 17 1
2006 19 2
Gjithsej 82 7

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]