Alfés

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfés
Komunë
Vendndodhja
Alfés is located in Spanjë
Alfés
Alfés

Koordinatat: 41°31′V 0°37′L / 41.517°V 0.617°L / 41.517; 0.617

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Alfés është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Alfés – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale