Algerri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algerri
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Algerri is located in Spanjë
Algerri
Algerri

Koordinatat: 41°49′3″V 0°38′22″L / 41.81750°V 0.63944°L / 41.81750; 0.63944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë Miguel Plensa Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.3 km2
Lartësia 345 m (m.n.d.)
Popullsia 462 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25130
Koordinatat 41° 49′ 3″ Veri

0° 38′ 22″ Lindje


Algerri është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Algerri ka 462 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 54.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Algerri – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale