Alguaire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alguaire
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Alguaire is located in Spanjë
Alguaire
Alguaire

Koordinatat: 41°44′19″V 0°35′8″L / 41.73861°V 0.58556°L / 41.73861; 0.58556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Antoni Perea
Partia PSC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 50.11 km2
Lartësia 304 m (m.n.d.)
Popullsia 3129 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alguairenc, Alguairenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 44′ 19″ Veri

0° 35′ 8″ Lindje

Faqja Zyrtare alguaire.ddl.net


Alguaire është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Alguaire ka 3129 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 50.11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]